ترانس نئون را بیشتر بشناسیم

برای آشنایی با ترانس نئون بهتر است در ابتدا با ترانس یا ترانسفورماتور و نئون آشنا بشیم. وسیله ای که از دو یا چند عدد سیم پیچ برای القای نیروی محرکه به یک سیم پیچ بوسیله عبور جریان الکتریکی از سیم پیچی دیگر بدون تغییر فرکانس استفاده میکند ترانسفورماتور یا ترانس است.
برای درک این موضوع یک مثال ساده وجود دارد که اغلب یکبار با آن مواجه شدیم. اگر به دستگاه های برقی منزل نگاه کنیم روی اکثر آنها قید شده است که با برق 220 ولت کار میکند در صورتی که اینطور نیست. در واقع 220 ولت برقی است که در سیم های برق منازل در جریان است. و لوازم برقی ممکن است به ولتاژی کمتر یا بیشتر احتیاج داشته باشند. به همین منظور با استفاده از یک ترانسفورماتور یا ترانس، برق 220 ولت را به جریان برقی که مورد نیاز است تبدیل میکند. عمدتا برای تامین انرژی الکتریکی استفاده میشود، و کاربرد آن انتقال انرژی الکتریکی و تبدیل ولتاژ به دیگری میشود.

نئون چیست؟

نئون یک نوع گاز است که در لامپ ها و چراغانی هایی که پشت شیشه مغازه ها و یا در خیابان ها می بینیم استفاده می شود. که از سوختن آن نور منتشر می گردد.

انواع ترانس نئون و کاربرد آنها

ترانس نئون را در دو نوع میشناسیم، مدل اول القایی(قیری) و مدل دوم الکترونیکی. نوع اول به نام قیری معروف است، به این علت که در هنگام ساخت آن، برای عایق بندی کردن درون آن قیر ریخته می شود.
بارز ترین کاربرد آنها در لامپ های نئون است که عمدتا همه ما با آنها آشنایی داریم و در خیابان ها و پشت شیشه مغازه ها و تابلو ها با آنها مواجه شدیم. همچنین مدل الکترونیکی این محصول در دستگاه های تصفیه هوا و تصفیه آب(اوزون) استفاده میشود. مدل القایی نیز علاوه بر لامپ های نئون در جرقه گیری نایلون کاربرد دارد. در ولتاژی یکسان قیمت مدل القایی بیشتر از نوع الکترونیکی میباشد.

ولتاژ های ورودی و خروجی ترانس نئون

ولتاژ ورودی آنها 220v و قدرت 30 میلی آمپر است. و ولتاژ های خروجی ترانس های نئون شامل: 15KV ، 12KV ، 10KV ، 8KV ، 6KV  می باشند.
ترانس های نئون JINBO ساخت کشور چین است. و ترانس های SILVER و MEGA ساخت کشور ایران است. این محصول ولتاژ لامپ نئون را تامین میکند و برای روشنایی آن مصرف میشود. با توجه به اینکه ترانس های نئون ضد آب میباشند. اما با توجه به هزینه بالای تعمیر لامپ های نئون و آسیب پذیر بودن آن مطلوب است لامپ نئون را درجایی مناسب و دور از آب و همچنین جایی که  از هرگونه آسیب و ضربه به آن جلوگیری شود نصب کنید.

محصولات شرکت یگانه الکتریک عبارتند از:

  1.  الکترونیکی 6KV سیلور
  2. الکترونیکی 8KV سیلور
  3. الکترونیکی 10KV سیلور
  4. الکترونیکی 12KV سیلور
  5. الکترونیکی 15KV سیلور 
  6. الکترونیکی 8KV JIMBO (جیمبو)
  7. القایی 15KV سپیدانترانس نئون القایی

 

 

 

 

 

 

شما میتوانید این محصولات را به صورت آنلاین از سایت یگانه الکتریک سفارش دهید. شرکت یگانه الکتریک ارائه دهنده انواع ترانسفورماتور،ترانس نئون،ویبراتور،محافظ،هواکش،یو پی اس،استابلایزر،شارژر باطری،اتوترانس متغیر،چوک(سلف)ومنبع تغذیه است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *